Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ayvalık'lı Motorsiklet Sürücülerinin ve Severlerinin Buluştuğu Adres...

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Motosiklet Eğitimi

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Motosiklet Eğitimi Empty
MesajKonu: Motosiklet Eğitimi   Motosiklet Eğitimi Icon_minitimePaz 08 Kas. 2009, 20:03

Arkadaşlar herkese selam, bir duyuruda bulunmak istiyorum. Temel ve ileri sürüş teknikleri hakkında eğitim konusu.
Motosiklet eğitimi konusunda İzmir de yaşamakta olan OMM eğitmeni Uğur hoca 9-10-11 ocak 2009 da Antalya ya geliyor. 9 ocak cuma akşamı Teori eğitimi Konyaaltında Eski havuz karşısındaki Akropol otelde barkovizyonlu olarak 19.00 da başlayacak. Teoriye katılımcı sayısında limit yok ve ücretsiz. Motorla ilgili herkese çok faydalı olacağına inanıyorum.
10 0cak c.tesi günü 6-8 kişilik gruba kapalı alanda kontrol eğitimi, 11 ocak ta da yine aynı gruba 300 km lik güzargahta yol eğitimi verilecektir. Bu ilk grup şu anda hazırdır. Eğer istenirse 2nci bir grup daha oluşturulabilir.
Kurs ücreti 3 günlük paket otel masrafları dahil 400-450 YTL arasında olacaktır.
Aşağıda Teori, Pist ve Yol eğitimi ile ayrıntılar görülmektedir.
Ayrıca bütün sorular için www.motosikletsanati.com/egitimler. web sayfası ziyaret edilebilir.

Emniyetli ve güvenli sürüşler.

Özgür Donmaz
Honda CBR 600F

TEORİ EĞİTİMİ:

İyi bir motosiklet sürücüsü olmak isteyen herkes için, İngiliz RoadCraft (Motosiklet Yol Sanatı) SİSTEM'ini anlatan; Güvenlik, Görüş, Pozisyon, Viraj Alma, Frenleme, Sollama, Şehir İçi Sürüş gibi konuların, Power Point sunumu ile işlendiği kurstur.

Açıklama : Bu seminer, İleri ve Güvenli Sürüş konusunun ana hatlarını ve prensiplerini işlemektedir. Sürüş gerektirmeyen bu eğitim, ''Güvenli Sürüş SİSTEMİ'' ile tanışmak için çok faydalıdır.
Süresi : 3 - 4 saatlik teorik eğitim.
Ön Yeterlilik : Motorcu olan veya olmayan herkes.
Eğitmen : Uğur ERTEKİN
Sertifika tipi : Katılım Belgesi
PİST EĞİTİMİ:

ART ARA-Kontrol (ADAC-DVR.- Allgemeine Deutsche Automobil Club - www.adac.de) Eğitimi'nde; motor dengesi, yavaş ve dar manevralar, frenlemeler, olası engellerden kaçış, viraj alma, viraj içinde engelden kaçış.. konuları işlenmektedir.

Açıklama : Motosikleti (Scooter'lar dahil) Kontrol Etme Sanatı ve Acil Durum Manevralarını içeren bir eğitimdir. İleri sürüş tekniklerini öğrenmek için gerekli temel beceriler, trafiğe kapalı alanda uygulanır.
Süresi : Bir Tam Gün
Ön Yeterlilik : Motosiklet ehliyetine sahip sürücüler.

Sertifika tipi : Katılım Belgesi
YOL EĞİTİMİ:

ART ARA-Teori ve ART ARA-Kontrol (ADAC-DVR) kurslarını başarı ile tamamlayan sürücülerin katılabileceği, normal trafik ve yol koşullarında yapılan İleri Ve Güvenli Sürüş çalışmasıdır.

Açıklama : Bu bölümün ana amacı; Bilgi Toplama, Ayıklama, Değerlendirme, Öngörme ve Uygulamayı içeren Güvenli Sürüş SİSTEMİ'ni, her türlü yol koşullarında kullanabilmektir. Katılımcıların eğitmenin önünde gittiği Gözlemli Sürüşlerden oluşur.
Süresi : Bir Tam Gün veya Konaklamalı, günlük ortalama 300 km.
Ön Yeterlilik : ART ARA-Kontrol/ADAC kursunu tamamlama.
Sertifika tipi : Katılım Belgesi ve Derecelendirme

Kaynak: http://www.motorize07.com/index.php?PHPSESSID=94b8d04b8e240ef121a9f77060f66813&topic=3844.0
https://ayvmk.yetkin-forum.com

Motosiklet Eğitimi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Motosiklet Nedir ? Motosiklet Hakkında Bilgiler
» Motosiklet Tarihi
» Motosiklet Aksesuar
» A2 Motosiklet Ehliyeti Hakkında Bilgi
» Motosiklet tescilinde kask zorunluluğu